ZAPOČELI RADOVI NA UREĐENJU TRŽNICE I OKOLIŠA POSLOVNE ZGRADE U OŠTARIJAMA

Danas su započelni radovi na uređenju okoliša poslovne zgrade u Oštarijama i uređenju tržnice za prodaju poljoprivrednih proizvoda.

Općina Josipdol je 2016. godine u centru naselja Oštarije otkupila objekt od privatnog vlasnika kako bi spriječila njegovo propadanje i rušenje. Objekt je izgrađen 1903. godine. U otkup objekta uloženo je 300.000,00 kn sredstava Proračuna Općine Josipdol. Objekt je otkupljen kako bi se za potrebe lokalnih stanovnika osigurali poslovni prostori za samozapošljavanje u obrničkim djelatnostima, prostor za rad komunalnog poduzeća, prostor za rad udruga I izgradila tržnica za prodaju lokalnih proizvoda. Zgrada je obnavljana tijekom 2017, 2018. i 2019. godine uz potporu MInistarstva regionalnog razvoja i fondova EU iz Programa PROLZ. Tijekom obnove zgrade izvršena je izmjena krovišta , postavljanje međukatne konstrukcije, izmjena građevinske stolarije, unutarnje uređenje, postavljanje ovjnice zgrade, postavljanje vatrodojave i video nadzora. Tijekom 2018. godine izvršeno je i čišćenje okoliša i uklanjanje ruševnih objekata oko zgrade.
U tijeku je zadnja faza i dovršetak projekta koji obuhvaća uređenje okoliša Poslovne zgrade u Oštarijama.