Općina Josipdol

grb140x180

Travanj o ekologiji u Dječjem vrtiću Josipdol

image_printVerzija za ispis

Cijeli mjesec travanj u Dječjem vrtiću Josipdol bio je prožet zanimljivim aktivnostima u kojima su djeca učila o ekologiji i očuvanju prirode. Vrhunac sklopa aktivnosti o ekologiji bio je izlet starije mješovite odgojne skupine „Pčelice“ u rasadnik u Oštarije, obližnju šumu i izvor koji je organiziran u suradnji sa HŠ Josipdol.

Izlet je bio pod stručnim vodstvom g. Nikole Srpka koji je djeci objasnio proces uzgoja crnogoričnog drveća ,od sadnice do stabla, vrste i razlike crnogoričnog drveća, kako se šuma čuva i obnavlja, važnost očuvanja prirode i sl. Predah uz izvor djeci je bila prilika da međusobno izmjene iskustva i dojmove te se okrijepe uz sok i grickalice koje su za njih pripremili djelatnici HŠ.

U realizaciji izleta sudjelovali su i vatrogasci DVD-a Josipdol i Oštarije koji su nam omogućili prijevoz.

Svima vam puno hvala!

Promjena veličine fonta