Općina Josipdol

grb140x180

POZIV za prijave za rad u biračkim odborima za provedbu izbora za Predsjednika Republike Hrvatske koji će se održati 22.12.2019. godine

POZIV za prijave za rad u biračkim odborima za provedbu izbora za Predsjednika Republike Hrvatske koji će se održati 22.12.2019. godine

 

Obavještavaju se zainteresirane osobe da će se prijave za rad u biračkim odborima za provedbu  izbora  za  Predsjednika Republike Hrvatske, koji  će se održati 22. prosinca 2019. god. zaprimati u Općinskoj  upravi Općine Josipdol, Ogulinska 12; Josipdol, u razdoblju od  2. Prosinca do 09. prosinca 2019. godine svakim radnim danom od 08.00 do 14.00 sati ili putem e-maila: opcina@josipdol.hr.

Sukladno čl. 24. stavku 2. Zakona o izborima za Predsjednika Republike Hrvatske (“Narodne novine” br. 92/10,23/13 i 143/13) birački odbor čine predsjednik i dva člana, te njihovi zamjenici.Općinsko izborno povjerenstvo imenovat će članove biračkih odbora i njihove zamjenike najkasnije pet dana prije dana izbora za predsjednika Republika Hrvatska. (čl. 24.st.3.).

Članovi biračkih odbora i njihovi zamjenici ne mogu biti članovi niti jedne političke stranke. (čl. 20. st. 4.)Prijavnicu i izjavu iz privitka ove obavijesti moguće je preuzeti i u prostorijama Općine Josipdol ili na službenim stranicama Općine Josipdol.

Kandidati u izjavi popunjavaju svoje osobne podatke, a funkciju pojedinog kandidata odredit će izborno Povjerenstvo nakon zaprimanja svih prijava (ne zaokruživati funkciju u biračkom odboru).

 

Općinsko izborno Povjerenstvo Općine Josipdol

Zahtjev za rad u biračkom odboru.docx

Promjena veličine fonta