Polaganje vijenaca povodom Dana neovisnosti

U ime djelatnika i vijećnika Općinskog vijeća Općine Josipdol
svim mještanima želimo

Sretan Dan neovisnosti Republike Hrvatske

Povodom Dana neovisnosti  izaslanstvo Općine Josipdol predvođeno Općinskim načelnikom Zlatkom Mihaljevićem i predsjednikom Općinskog vijeća Josipom Vukelićem, zapalilo je svijeće i položilo vijenac na spomenik hrvatskim braniteljima.

U odavanju počasti uz vijećnike Općine Josipdol, sudjelovali su i predstavnici HDZ-a Općine Josipdol.

Dan neovisnosti je blagdan u Republici Hrvatskoj koji se obilježava 8. listopada i neradni je dan. Tog dana 1991. godine, Hrvatski sabor je jednoglasno donio Odluku o raskidu državnopravnih sveza Republike Hrvatske s ostalim republikama i pokrajinama SFRJ. Sabor je pritom utvrdio da Republika Hrvatska više ne smatra legitimnim i legalnim ni jedno tijelo dotadašnje SFRJ te da ne priznaje valjanim niti jedan pravni akt bilo kojeg tijela koje nastupa u ime bivše federacije, koja više kao takva ne postoji.