Općina Josipdol

grb140x180

Općini Josipdol ocjena odličan iz transparentnosti

image_printVerzija za ispis
Institut za javne financije predstavio je l. srpnja 2020. rezultate najnovijeg ciklusa istraživanja transparentnosti proračuna županija, gradova i općina . Ovim istraživanjem Općina Josipdol dobila je maksimalan broj bodova i ocjenjena već treću godinu za redom čistom peticom.
U šestom ciklusu istraživanja Institut za javne financije ponovno je analizirao i ocijenio transparentnost proračuna svih županija, gradova i općina u Republici Hrvatskoj. Transparentnost podrazumijeva potpune, točne, pravovremene i razumljive informacije o proračunu i omogućuje kontrolu prikupljanja i trošenja javnog novca. Objavljivanjem rezultata želimo ukazati na važnost proračunske transparentnosti kojom se poboljšava komunikacija i povjerenje građana u lokalne vlasti, ali i potiče odgovornost lokalnih vlasti.Detaljni rezultati istraživanja svih 576 lokalnih proračuna s interaktivnom kartom dostupni su na mrežnim stranicama Instituta kao i u excel tabeli. Institut za javne financije će poštom poslati priznanja svim lokalnim jedinicama koje su objavile sve tražene proračunske dokumente.
Voditeljice istraživanja:
Mihaela Bronić i Katarina Ott
Projekt financira Hrvatska zaklada za znanost (IP-2019-04-8360)

Priznanje Instituta.pdf

 

Promjena veličine fonta