OČITOVANJE NAČELNIKA OPĆINE JOSIPDOL NA KOMENTARE SA DRUŠTVENIH MREŽA

OČITOVANJE

NAČELNIKA OPĆINE JOSIPDOL

NA KOMENTARE SA DRUŠTVENIH MREŽA

Nakon emitiranja priloga TV4Rijeke, na društvenim mrežama se povela neprimjerena rasprava o nepružanju pomoći Općine Josipdol potrebitima. Neki komentari su u međuvremenu izbrisani te ne bismo ulazili u sadržaj istih već Vam nudimo očitovanje Načelnika Općine Josipdol o poduzetim mjerama pomoći dotičnoj gospođi te nam je žao što moramo imena osoba iznositi u javnost.

Očitovanje:

Poštovane i Poštovani,

Ponukan otvorenom raspravom po TV prilogu o obilasku gospođe Slobodanke Rendulić te nastavno na iznesene konotacije očitujem se kronološki  kako slijedi:

• Općina Josipdol u rujnu 1996. godine po zamolbi gospođe Rendulić zbog prokišnajvanja krova i teške materijalne i financijske situacije osigurala je pomoć u kupnji 30 komada 8-valnih salonit ploča, 3 role bitumenske ljepenke i 50  komada vijaka za salonit,

• Općina Josipdol iste godine oslobodila je gospođu Rendulić obveze plaćanja komunalne naknada što je za protek vremena do danas ukupan iznos 1.296,00 kn,

• Općina Josipdol zbog socijalnog statusa gospođu Rendulić oslobađa plaćanja odvoza komunalnog otpada što je za protek od 11 godina do danas iznos 1.584,00 kn,

• Općina Josipdol po novoj zamolbi gospođe Rendulić u desetom mjesecu 2011. Godine ponovno osigurava kupnju i dostavu 4 role rubit ljepenke u iznosu od 392,00 kn,

• Općina Josipdol po zamolbi gospoođe  Rendulić zbog neosvjetljenosti  pristupa i objekta na osami, a po preporuci komunalnog redara osigurava instaliranje petog vodiča i osigurava postavljanje rasvjetnog mjesta na pristupu do stambenog objekta, a vrijednost radova iznosila je  2.200,00 kn,

• prema dostupnim podacima najmanje u dva navrata gospođi Rendulić dodijeljena je pomoć u hrani i higijenskim potrepštinama,

• u više navrata gospođa Ruža Magdić, djelatnica Općine, nudila je pomoć u odjeći i obući, što je gospođa Rendulić odbila,

• sa 1. travnjem 2016. godine započeo je projekt pomoći za starije i nemoćne na području Općine Josipdol. U planiranoj pomoći bila je i gospođa Rendulić i istu je odbila izrekom da za sada nema potrebe za pomoć u kući ali ako ista  bude potrebna da će se naknadno javiti u Općinu  Josipdol, gospođi Magdić.

Napominjem da je gospođa Slobodanka Rendulić u stalnom kontaktu sa gospođom Ružom Magdić, komunalnim redarom u Općini Josipdol, zaduženom za rad na terenu za pomoć i brigu o starima i nemoćnima. O svim detaljima vezano za gornja pojašnjenja informacije može dobiti u Općini Josipdol ili u komunikaciji sa gospođom Magdić.

Svjesni smo situacije da u našem okruženju živi veći broj naših sumještana u teškim uvjetima obzirom na stambeno pitanje i materijalno financijsko stanje. Nastojimo pomoći svima koliko god nam to dozvoljavaju zakonske i proračunske mogućnosti, po saznanju ili po zamolbi i u sklopu  Socijalnog programa, a na temelju jedinih relevantnih podataka dobivenih od Centra za socijalnu skrb.
Na kraju nadam se da sam Vam barem približno uspio pomoći u Vašim daljnjim raspravama i prosudbama. Podržavam inicijativu svih udruga za pomoć i brigu o starima i nemoćnima u svim segmentima.

Vođen svojim osobnim načelima i načinu rada i u budućim potrebama iznalaziti će se načini i oblici pomoći našim sumještanima u okviru zakonskih ovlasti i proračunskim mogućnostima  te  dostavljati izvješća o istom bez imenovanja korisnika i bez bilo kakve samopromocije mene kao pojedinca i institucije koju predstavljam.

Načelnik:
Zlatko Mihaljević, ing.građ.