Općina Josipdol

grb140x180

Obilježavanje Dana općine Josipdol i blagdana Svetog Josipa

Dana 19. ožujka obilježen je Dan općine Josipdol i blagdan Svetog Josipa, zaštitnika naše župe. Svečanost je započela okupljanjem u prostorijama Općine Josipdol. Načelnik Općine Zlatko Mihaljević pozdravio je sve goste i uzvanike te im se zahvalio što su svojim prisustvom uveličali ovaj dan. Nakon uvodnog dijela pročelnica Ivanka Turkalj upoznala je prisutne kroz prezentaciju o glavnim projektima koji se provode na području naše općine te istaknula da se kroz 19 projekata  nastoji uložiti nešto više od 100 mil. kuna.

U ime svih uzvanika i gostiju pozdrave i čestitke Općini Josipdol povodom Dana općine i Dana župe uz želju za uspijeh i dalji prosperitet uputio je saborski zastupnik g. Tomislav Lipošćak
Pred kraj službenog dijela svečanosti, predstavnici udruge Hrvatski časnički zbor iz Ogulina uručili su načelniku Mihaljeviću zahvalnicu za dugogodišnju potporu radu udruge.
Nakon održane prezentacije pristupilo se blagoslovu spomenika hrvatskih branitelja ispred Osnovne Škole Josipdol koji je predvodio naš župnik Petar Šporčić te se odmah po blagoslovu pristupilo polaganju vijenaca i paljenju svijeća.

Počast poginulim i umrlim hrvatskim braniteljima odali su: izaslanstvo Općine Josipdol, udruga Prvi hrvatski redarstvenik, Lovačko društvo Vepar iz Josipdola sa predsjednikom Vinkom Pavlićem,  saborski zastupnik Tomislav Lipošćak i predsjednik županijske skupštine Karlovačke županije g. Ivan Vučić koji su počast odali i u ime župana Karlovačke županije, gradonačelnik grada Ogulina Dalibor Domitrović sa zamjenicom Ivanom Salopek Šumonja, načelnik Općine Brinje Zlatko Fumić, načelnik Općine Saborsko Marko Bićanić, udruga roditelja  poginulih hrvatskih branitelja, članovi pričuvnog sastava policije, predstavnici udruge specijalne policije GROM, udruga UHBO-PTSP-A, Zbor narodne garde, Marinko Turkalj ispred JVP Ogulin, Dobrovoljno vatrogasno društvo Josipdol, Hrvatski časnički zbor, općinska vijećnica Milana Turkalj, ravnateljica OŠ Josipdol Anđelina Božičević te Ivica Franjković ispred DPD-a Sveti Marko Križevčanin.

Nakon odavanja počasti župnik Petar Šporčić predvodio je molitvu za sve poginule i umrle hrvatske branitelje i sve naše pokojne sa područja cijele naše općine. Nakon molitve učenici OŠ Josipdol Matej V. i Roberta M. izrecitirali su prigodne recitale te iščitali imena svih poginulih branitelja sa područja naše općine.

Nakon svečanosti kod spomenika hrvatskim braniteljima svi prisutni uputili su se na Svetu Misu u crkvu Svetog Josipa koju je u nazočnosti brojnih vjernika i hodočasnika ogulinskog dekanata poslije uvodne najave našeg župnika Petra Šporčića, predvodio fra Mirko Gregov, franjevac trećeredac uz koncelebriranje 7 svećenika našeg dekanata.
Po završetku Svete Mise naše vrijedne župljanke tradicionalno su se pobrinule za okrijepu ispred crkve i prigodno kratko druženje.

Promjena veličine fonta