Općina Josipdol

grb140x180

OBAVIJEST U SVEZI PLAĆANJA BORAVIŠNE PRISTOJBE

image_printVerzija za ispis

TZ OPĆINE JOSIPDOL

OBAVIJEST

U SVEZI PLAĆANJA BORAVIŠNE PRISTOJBE

 

Boravišna pristojba

Sredstva prikupljena od boravišne pristojbe namjenski se koriste za promicanje hrvatskog turizma i za poboljšanje uvjeta boravka turista u turističkom mjestu.

Boravišna pristojba plaća se po svakom ostvarenom noćenju.  Plaćaju je pod jednakim uvjetima domaći i strani državljani.

Broj računa za uplatu boravišne pristojbe

HR31 1001005 1717204744

MODEL: HR67- OIB iznajmljivača

Visina boravišne pristojbe:

Visina boravišne pristojbe ovisi o turističkom razredu u koje je razvrstano naselje u kojem se ostvaruje noćenje i o razdoblju sezone. Turistička mjesta u Hrvatskoj razvrstana su u četiri  razreda: A, B, C, D i ostala nerazvrstana mjesta.

U  skladu sa odredbama Pravilnika o izmjenama i dopunama Pravilnika o proglašavanju turističkih općina i gradova i o razvrstavanju u turističke razrede (Nar. nov., br. 126/15 – 15/16) Općina Josipdol je razvrstan u „B“ razred.

 

Promjena veličine fonta