Nadopuna uputa za privatne iznajmljivače, OPG-ove te vlasnika privatnih kuća koji pružaju smještaj

Poštovani,

s obzirom na brojne upite vezane uz mjere Vlade RH, ovim putem Vam šaljemo dodatne Upute za privatne iznajmljivače i OPG-ove koji pružaju usluge smještaja (nisu u sustavu PDV-a) koje možete koristiti u daljnjoj komunikaciji s iznajmljivačima. Vezano uz dio upute oko turističke pristojbe (paušal), važno je naglasiti kako će informacija o navedenoj mjeri biti provedena preko sustava eVisitor stoga se korisnici ne moraju nigdje javljati, odnosno obrada podataka će biti automatska preko sustava eVisitor.

Detalji u uputama.

Upute za privatne iznajmljivače i OPG-ove koji pružaju usluge smještaja.docx

Nadopunjene Upute za vlasnike kuća za odmor i stanovnike općina i gradova u vezi prijave gostiju u eVisitor sustav.docx

Osim toga, nastavno na prijašnje upute u vezi prijave gostiju u eVisitor, zbog posebnih okolnosti omogućuje se i 3. način prve registracije u eVisitor sustav (Ažurirane upute u privitku):

Za osobe koje nemaju uvjeta za dostavu dokumentacije putem interneta postupak je sljedeći:

1.      Osobe mogu svojoj nadležnoj turističkoj zajednici dostaviti samo najosnovnije podatke putem telefona

2.      Turistička zajednica će zatim prvo sebe registrirati kao obveznika, a na osnovu zaprimljenih podataka otvarati odgovarajući nekomercijalni objekt naziva „Ime Prezime“ te ga vezati na sebe

3.      Turističke zajednice će u te objekte prijavljivati goste umjesto tih obveznika

Ovo će omogućiti svakoj turističkoj zajednici jednostavniji pregled ovih osoba i njihovih gostiju.

Ovim putem Vas podsjećamo kako će se sve informacije redovito ažurirati na stranicama Ministarstva turizma.

Za sva pitanja vezano uz eVisitor možete se obratiti na info@eVisitor.hr , a za pitanja vezano uz gospodarske mjere u turističkom sektoru na mintcz@mint.hr .