Općina Josipdol

grb140x180

Izaslanstvo i polaznici 22. naraštaja Ratne škole “Ban Josip Jelačić” te djelatnici Hrvatskog vojnog učilišta “Dr Franjo Tuđman” u posjetu Općini Josipdol

Dana 26. listopada  Općinski načelnik Zlatko Mihaljević  primio je izaslanstvo i polaznike 22. naraštaja Ratne škole “Ban Josip Jelačić” te djelatnike Hrvatskog vojnog učilišta “Dr Franjo Tuđman”. Među polaznicima osim polaznika iz Hrvatske vojske nalaze se i vojni predstavnici iz prijateljskih, nama susjednih zemalja.

U sastavu izaslanstva bili su: general bojnik Mate Pađen zapovjednik Hrvatskog vojnog učilišta “Dr Franjo Tuđman”, brigadir Mijo Kožić načelnik Ratne škole “Ban Josip Jelačić”, brigadir Andrija Platužić načelnik katedre strategije na Ratnoj školi “Ban Josip Jelačić” , brigadir Zoran Lipošćak polaznik iz RH, brigadir Tomislav Kaštelan polaznik iz RH, pukovnik Klaudijo Lelas polaznik iz RH, brigadir Martin Propadalo polaznik iz BiH, brigadir Mirsad Stabančić polaznik iz BiH, brigadir Zlate Stojanovski polaznik iz Sjeverne Makedonije, potpukovnik Zoran Božović polaznik iz Crne Gore te brigadir Ivan Anton Žlimen polaznik iz RH.

Brigadir Žlimen u ime polaznika i djelatnika Ratne škole zahvalio je načelniku te mu ovom prilikom uručio zahvalnicu.

Nakon kratkog okupljanja u prostorijama Općine Josipdol izaslanstvo je kod spomenika Hrvatskim braniteljima odalo počast i zapalilo svijeće .

Nakon protokolarnog dijela susreta izaslanstvo je nastavilo obilaskom naših zanimljivosti te lokacija značajnih u Domovinskom ratu na našem području.

 

 

Promjena veličine fonta